صفحه اصلی رزرو مشاوره رایگان ثبت نام خدمات عضویت در خبرنامه عضویت در سامانه پیامک

پاسخ به دغدغه های داوطلبین آزمون وکالت

پاسخ به دغدغه های داوطلبین آزمون وکالت

پاسخ به دغدغه های داوطلبین آزمون وکالت

شاید این سوالی باشد که اکثر داوطلبین شرکت در آزمون وکالت از خود می پرسند،  
برای قبولی در آزمون وکالت96 از کی شروع کنم؟

با توجه به " اطلاعیه مهم برای قبولی در آزمون وکالت " ، ظرفیت پذیرش آزمون وکالت در سال‌های گذشته روند کاهشی داشته است و آمار فارغ التحصیلان در رشته حقوق که روند افزایشی دارد، بایستی برای این آزمون خود را به خوبی آماده کنید، زودتر استارت مطالعه را بزنید تا در رقابت آزمون وکالت که رفته رفته سنگین تر می شود، بتوانید قبولی را از آن خود کنید.


پس بهتر است هرچه زوتر هر چه زودتر و با برنامه، مطالعه خود را آغاز کنید.

 

مهمترین مشکل اکثر داوطلبین در مطالعه بلند مدت این است که آنها را خسته می کند، و تنها راه برای جلوگیری از خستگی مطالعه با برنامه منسجم است.
برخی بر این باورند که بهترین برنامه ریزی، برنامه ریزی است که خودم انجام میدهم. که این باور کاملا صحیح است اما نکته ای که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که از ویژگی های برنامه ریز این است که بر تمام جوانب و زوایای کار اشراف داشته باشد، یعنی شرایط مجری، شرایط رسیدن به هدف، موانع رسیدن به هدف و راهکارهای عبور از بحران.

 

اجازه بدهید مثالی بزنم، شاید بتوانم بهتر منتقل کنم.
فرض کنید از شهری که در آن هستید می خواهید با ماشین شخصی خود به شهری دیگری بروید، فاصله مبدا تا مقصد را روزهای باقیمانده تا آزمون وکالت 96 در نظر بگیرید.

 

حالت اول: با برنامه ریزی که خودتان می‌روید.
در این برنامه ریزی فاصله مبدا تا مقصد مشخص است و خوش‌بینامه زمان های توقف را هم مشخص کرده اید. در این نوع برنامه ریزی شما با توجه به نوع ماشینتان و آپشن هایی که دارد برنامه ریزی کرده اید یعنی همان شرایطی که دارید.. اما عدم شناخت مسیر و نداشتن نقشه راه باعث شده که شما در کنار استراحتگاه دنج توقف کنید اما از آن استراحتگاه که چند صد متر با شما فاصله دارد بهره ای نبرید. و در مسیرهای دشوار کوهستان فشار زیادی را متحمل شوید، جایگاه سوختی را نبینید و با مشکل سوخت مواجه شوید. اینها از خوشی سفر می کاهد و سفر را بر شما سخت میکند.

 

حالت دوم: با برنامه ریزی فراهدف پیش می روید.
در این برنامه ریزی فاصله مبدا تا مقصد مشخص است، کارشناسانی همراه هستند که؛ استراحتگاه ها، جایگاه سوخت، مناظر دیدنی و میزان هزینه ای که میخواهید در طول مسیر داشته باشید را می دانند و براساس آن برنامه سفرتان را تنظیم می کنند تا با خیال راحت سفرتان را آغاز کنید است. نگرانی ندارید که سوختتان تا جایگاه بعدی شما را می رساند یا نه، و اینکه با این هزینه کدام استراحتگاه مناسب تر است، درمسیر کوهستان که پر از گردنه و پرتگاه هست چه مواردی را رعایت کنید و درون ماشین چه لوازمی داشته باشید، با چه سرعتی پیش بروید تا به سلامت به مقصد برسید و از پیمودن مسیر لذت ببرید.

 

دوست عزیز این تفاوت در 2 برنامه ریزی است که صرفا خودتان انجام دهید با برنامه ریزی که بر اساس معیارهای کامل انجام شده باشد.

امیدوارم توانسته باشم برنامه ریزی منسجم را به خوبی برایتان بیان کنم. در برنامه ریزی منسجم شما باید بر تمام زوایای آن اشراف داشته باشید، نه صرفا شرایط خودتان.

 

در برنامه ریزی فراهدف شرایط شما، شرایط آزمون، زمان باقیمانده تا آزمون و ... لحاظ شده است و شما از ابتدا نقشه راه دارید و کسی نیز در طول مسیر هست که شما را راهنمایی کند و در صورت بروز مشکل راهکار مناسب پیشنهاد کند.


که شما می توانید با طرح آموزشی-آزمونی معمار وکالت این موارد را بصورت کامل داشته باشید و مطمئن برای وکالت 96 حر کت کنید.

 

برای مشاوره و ثبت‌نام می‌توانید با یکی از روشها زیر اقدام کنید:   با شماره تلفن  02177627049 تماس بگیرید.
  نام خود و عدد 96 را به شماره پیامک 02188801883 ارسال کنید.
  نام خود و عدد 96 را به شماره تلگرام 09105372070 ارسال کنید.
  رزرو و مشاوره فراهدف
  ثبت نام خدمات فراهدف

سوال بپرسید

مجید انصاری پرسیده :

با سلام آیا در آزمون وکالت امسال تمام ظرفیت در نظر گرفته برای استان کرمان برای بومیان این استان هست یا خیر؟ خواهش میکنم زود جواب بدین. متشکرم

Farahadaf

سلام کانون کرمان خبری مبنی بر بومی گزینی برای وکالت95 اعلام نکرده است

مهسیما پرسیده :

سلام وقت بخیر آیا من میتونم از این ماه برای آزمون وکالت امسال شروع کنم ؟دیر نیست

Farahadaf

سلام اگه با یک برنامه منسجم استارت بزنید قطعا میتونید برای وکالت خودتونو برسونید. استارت آخرین دوره جامع برای وکالت از این هفته است که میتونید همراه بشین در صورت تمایل با شماره 02188801883 تماس بگیرید.