صفحه اصلی رزرو مشاوره رایگان ثبت نام خدمات عضویت در خبرنامه عضویت در سامانه پیامک

استرس آزمون، مثبت یا منفی

خیلی استرس دارم، که تمرکزم را از دست می‌دهم

استرس یکی از نیروهای نامرئی است، که قدرت زیادی در ادامه دادن یا متوقف کردن کارها دارد و معمولا از مقایسه آنچه در حد توانایی ماست با آنچه در آرزوها و آمال ماست ایجاد می‌شود و هر چه موضوع مهمتر باشد، استرس هم بیشتر می‌شود و بر دو نوع استرس مثبت (+) و استرس منفی(-) تقسیم می‌شود.


استرس مثبت (+) استرسی است که باعث روند رو به رشد و تسریع در کارها می‌شود. مثلا چون استرس عقب افتادن کارها را دارم، کار امروزم را به فردا واگذار نمی‌کنم. این استرس خیلی مفید در واقع نیرو محرکه اکثر فعالیت‌های ماست.
نقطه مقابل استرس بی‌خیالی مفرط است. برای ایجاد استرس مثبت، کافیست حساسیت و اهمیت دستیابی به هدف و شرایط خوب بعد از موفقیت و همچنین فاصله امروز تا آن هدف، برای فرد روشن شود و این خود آغاز استرس است.
حال اگر این استرس مثبت که منشأ حرکت به سمت هدف است، زیاد شود، قدرت حرکت را تا حد خیلی زیادی کاهش داده و گاهاً آن را متوقف می‌کند. اینجاست که استرس منفی(-) می‌شود
و اما راهکار مقابله با این استرس مخرب، این استرس برای چند گروه از افراد رخ می‌دهد:


گروه اول کسانی هستند که خوب خوانده اند ولی گمان می‌کنند چیزی نمی‌دانند.
در واقع این حس مانع از رخداد نتیجه مثبت در آزمون‌های آزمایشی می‌شود. مشکل استرس منفی این افراد نشأت گرفته از اعتماد به نفس پایین آنهاست و در واقع با تقویت اعتماد به نفسشان استرس آنها هم کم می‌شود.

 

گروه دوم که استرس منفی دارند، واقعا چیزی نخوانده‌اند،
ابن گروه زمان را از دست داده اند و در واقع حسرت گذشته مسبب این استرس است. چون منشا استرس این گروه زمان است، و فوت زمان فقط با زمان حل می‌شود، پیشنهاد فراهدف به این گروه، شروع برای وکالت ۹۷ است. که انشالله با شروع زودتر، نه تنها قبول شوند بلکه رتبه درخشانی در آزمون وکالت کسب کنند و این حسرت‌ها را جبران کنند.

اگر موافق این هستید که حداقل در وکالت ۹۷ خوش بدرخشید، می‌توانید برای رزرو مشاوره رایگان، عدد 7721 را به 02188801883 پیامک کنید.

 

گروه سوم که استرس منفی دارند، در واقع بین این دو گروه قرار دارند
یعنی خوانده اند ولی خوب و اصولی نخوانده اند، موقع خواندن تمرکز نداشته اند یا مرور آنها درست نبوده. پیشنهاد فراهدف هم به این گروه، یادگیری سریعتر این اصول و به کارگیری آن است.

برای رزرو مشاوره رایگان می‌توانید عدد 7216 را به 02188801883 پیامک کنید.


دوستان و همراهان عزیز همانطور که می‌دانید، هر معلولی، علتی دارد استرس هم همین طور است به جای اینکه خودتان را اذیت کنید، علت آن را پیدا کرده و آن را رفع کنید. هر چه زودتر و بهتر.
تا حد امکان تمام نیروی خود را صرف قبولی در وکالت ۹۶ کنید.
موفق باشید.
فراهدف


آخرین روزهای طلایی برای یک نتیجه عالی

انگیزه و قبولی ازمون وکالت

سِرُم اعتماد به نفس

عضویت در سامانه پیامک فراهدف

رزرو و مشاوره فراهدف

عضویت در کانال فراهدف

سوال بپرسید