بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فراهدف کاملا محفوظ می باشد

با فراهدف ، نزدیکتر به هدف

شرح نگار اصول فقه

شرح نگار اصول فقه
چکیده این محصول : انتشار : 1399/03/26 1 نظر 3,480 بازدید

درس اصول فقه برای اکثر داوطلبان، سنگین است و نوشتار غیر روان اکثر کتب موجود در بازار فهم آن را دشوارتر کرده است. بنا بر این نیاز مهم بر آن شدیم در کتاب شرح‌نگار اصول فقه علاوه بر بیان ساده، با مثالهای کاربردی درک مطالب فقهی را در قالب مواد قانونی فراهم سازیم و «اصول فقه تطبیقی-قانونی» که در آزمون کانون وکلا مدنظر است را بیان کنیم، تا علاوه بر فهم راحتتر این درس مهم و سرنوشت‌ساز، به خاطر سپاری آن را برای شما راحتتر کنیم.

یکی از مهمترین دروس در این آزمون‌ها که بیشتر جنبه تحلیلی و استدلالی دارد درس اصول فقه است که از اهمیت فراوان برای قبولی داوطلبان برخوردار است.

شرح نگار اصول فقه مولف دکتر الهه شعبانپور

ویژگی‌های شرح نگار اصول فقه:
1-‌ در این اثر سعی شده است جامعیت در کنار اختصار رعایت شود، یعنی تمام مباحث موجود در کتب منبع در اثر حاضر بیان گردید و عنوانی نیست که در این کتاب از قلم افتاده باشد.
2‌- دانستن فراوانی سوالات در هر درس و اهمیت آن مبحث از منظر طراحان سوال اهمیت بسزایی در نحوه مطالعه و تنظیم وقت داوطلب دارد که در کتاب حاضر با بررسی  آزمون های گذشته، در ابتدای هرموضوع، میزان اهمیت آن بحث مشخص گردیده است.
3- از ویژگی‌های منحصر به فرد این کتاب، آوردن تست‌های آزمون‌های سابق و تست‌های تألیفی «در اثنای هر بحث» است. معمولاً طبق آنچه دیده شده، داوطلب پس از مطالعه کامل یک منبع یا یک مبحث، در کتابِ دیگر تست‌های آن بحث را جستجو می‌کند. این روش تا حدودی موجب اطاله وقت  می‌شود زیرا داوطلب در زمان مطالعه نمی‌داند که قرار است با چه نوع سوالاتی روبه‌رو شود و بدون آشنایی با سبک سوالات، مطالعه را آغاز و در نهایت با بن‌بست مواجه می‌شود. اما در این کتاب پس از شرح یک عنوان هر چند جزئی، بلافاصله تست‌هایی که در سالهای گذشته از آن بحث مطرح گریدد، با پاسخنامه تشریحی آورده شده و تا حد زیادی به داوطلب کمک می‌کند که اولاً با سبک سوالات آن مبحث آشنا شود و ثانیاً همان لحظه روش مطالعه خود را اصلاح نماید و نهایتا در صورت مواجهه با سایر تست‌های مشابه به راحتی از پس سوالات برآید.‌
4‌- ویژگی  دیگرِ کتاب آن است که در اصول فقه، با توجه به مفهومی بودن سوالات، صرفِ فهمیدن و حفظ کردن مطالب برای موفقیت در آزمون‌ها کافی نمی‌باشد بلکه لازم است قدرت استنباط و استدلال داوطلب تقویت گردد، لذا  در هر مبحث از مثال‌های حقوقی فراوان جهت تطبیق مفاهیم با مصادیق استفاده شده است و در تمام مباحث، مثال‌ها و مواد قانونی مرتبط با آن بحث با توضیحات کامل بیان گردیده تا جایی که داوطلب پس از مطالعه می‌تواند سایر مصادیق  نامبرده را بشخصه مطابقت دهد.


شماره تماس جهت خرید تلفنی:

02166921567
09105372077


خرید کتاب حقوقی با تخفیف در فروشگاه فراهدف

توضیحات

قطع : وزیری
نوبت چاپ : اول
سال چاپ : 1399
تعداد صفحه : 424
صحافی : چسب گرم
جلد : سلفون

توجه : بعد از خرید محصول دانلودی، لینک های دانلود در پروفایل شما (با همان نام کاربری که آن محصول را خریده اید وارد شوید) در قسمت "سفارشات من" برای همیشه موجود می باشد و می توانید هر زمان که خواستید با استفاده از آنها، فایل مورد نظر را دانلود نمائید.

بهمون نظر بدید

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

captcha Refresh
پریسا حیدری
۰۰
پاسخشرح نگار اصول فقه،کتابی بسیار روان و با بیان ساده ومختصر
پنج بار منبع مطالعاتی اصول رو تغییر دادم، الان با خوندن این کتاب درک مطالب خیلی برام راحتتر شده
خیلی از موضوعاتی رو که در منابع قبلی بیان نشده بود و در آزمون ها عنوان میشدن
الان در این کتاب به طور سلیس و روان عنوان شده
با تشکر از مولفین و موصنفین